Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy możliwe jest zakażenie pasożytnicze u 19-latki?

Witam. Kilka dni temu zjadłam prawdopodobnie niemyte poziomki prosto ze straganu. Co prawda tylko kilka, ale mimo to mam poważne obawy co do możliwego zarażenia się bąblowicą lub tasiemcem, czy innym pasożytem... co mogę zrobić w takiej sytuacji? Czy odpowiednia dieta i stosowanie naturalnych preparatów o działaniu przeciwpasożytniczym (kiszona kapusta, olej z oregano, czosnek itp.) pomoże zapobiec rozwojowi pasożytów?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania

Sugeruję zgłosić się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu. Zostaną zlecone odpowiednie badania, dzięki którym dowie się Pani, czy doszło do zakażenia i czy jest konieczność leczenia. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy