Czy możliwe jest zarażenie się chorobą od gryzoni?

Witam, żona jest w 5 miesiącu ciąży, przypadkowo zjadła kawałek czekolady który został wcześniej nadgryziony przez gryzonie prawdopodobnie myszy na wsi podczas przechowywania w spiżarni. Czy należy wykonać jakieś badania w związku z tym , jeśli tak to jakie?

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana wizyta u lekarza prowadzącego ciąże i po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu bedzie można określić konieczność wykonania badań