Czy możliwe jest zatrzymanie okresu już po jednej tabletce Madinette?

Witam, po 1,5 roku przerwy rozpoczęłam zażywanie tabletek antykoncepcyjnych (Madinette). Okres dostałam 3 dni wcześniej niż zwykle i w ten dzień wzięłam pierwszą tabletkę. Na drugi dzień po okresie nie było najmniejszego śladu. Czy możliwe jest zatrzymanie okresu już po jednej tabletce?Ewentualnie jeśli to było tylko plamienie a okres pojawi się później to czy skuteczność tabletek zostanie zachowana?Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zatrzymanie miesiączki jak najbardziej może być spowodowane przyjęciem jednej tabletki antykoncepcyjnej. Nie ma zatem powodów do niepokoju.