Czy możliwe jest, że plomba w górnej szostce jest nieprawidłowo założona?

Witam, przed w grudniu 2017 udałam się do stomtologa z bardzo bolącą górna 6. Pani doktor stwierdzila ubytek między zębami i zaplombowaną mi go. Ból po pewnym czasie nasilił się. W styczniu poszłam do innej pani stomatolog, bardziej zaufanej. Zrobiła mi sąsiednia 5 i jeszcze 4 inne zęby. Jednak ból między piątka a szóstka nadal nie mija, czasem jest bardzo bolesny nawet jak nic nie jem. Udałam się znowu do stomatologa i Pani sprawdziła czy tą 6 nie trzeba leczyć kanałowo, na nasączona Watke ząb reaguje automatycznie, a na prady(?) tylko w niektórych miejscach. Ponadto miałam bóle w zagryzaniu, nie mogłam w ogóle dotykać dolnej 5 i 6, oraz górnej 6 wiec Pani mi je spilowala. Jednak ból nie zniknął i z powodu długiego okresu czasu jestem tym bardzo zmeczona. Czy możliwe jest ze plomba w górnej szostce jest nieprawidłowo założona? Czy to może być przyczyna ciągłego bólu? Byłam wtedy u tamtej Pani doktor pierwszy raz i nie jestem pozytywnie nastawiona do zrobionej przez nią pracy, bardzo proszę o rade co w tej sytuacji zrobic.

Witam!

Z objawów opisanych przez Panią wynika, że prawdopodobnie należy leczyć któryś z zębów kanałowo. Bez dokładnej diagnostyki w gabinecie nie da się stwierdzić który. W sytuacji bóli samoistnych najlepiej założone wypełnienie nie uśmierzy dolegliwości.

pozdrawiam