Czy możliwe jest, że po Duomox mogłam nabawić się takiej infekcji w żołądku?

Tydzień temu podczas silnego przeziębienia sięgnęłam po antybiotyk duomox. Zażywałam go 3 dni i odstawilam z powodu dolegliwości zoladkowych tj. Wymiotów, następnie silnego bólu żołądka i silnych nudności. Stan ten (bez wymiotów) utrzymuje się już około tygodnia. 2 dni temu trafiłam na pogotowie, z powodu w/w objawów. Stwierdzono infekcję żołądka i przepisane mi antybiotyk cyclizine chydrochloride 50 mg. (mieszkam w UK) Dziś mija 3 dzień zażywania leku. Nadal odczuwam nudności, ból w żołądku (trochę słabszy). Czy możliwe jest, że po duomox mogłam nabawic się takiej infekcji w żołądku? Po jakim czasie taka infekcja ustępuje? Czy jeśli objawy nieustąpią, konieczna będzie gastroskopia? Lub inne badanie?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze tak, proszę koniecznie zgłosić się do lekarza ponownie jeśli objawy sie utrzymują