Czy mogę zrobić coś żeby zminimalizować ryzyko kolki po zastosowaniu Duomox?

Witam. Dostałam antybiotyk duomox ze względu na ostry bol brzucha. Dziecko dostało silnego bólu brzuszka wieczorem, nie zdążą się to prawie wcale u bas. Dziecka ma skończone 3 msc. Czy mogę zrobić coś żeby zminimalizować ryzyko kolki po zażywaniu tego antybiotyku ? Codziennie podaje probiotyk bio gaya. Antybiotyk muszę zjeść cały ze względu na podejrzenie zapalenia węzłów krezki jelita. Prosze o pomoc. Czy ten antybiotyk może zagrozić dziecku ?

Lek. Michał Lenard

W przypadku objawów występujących u dziecka karmionego piersią sugeruję skonsultować sprawę z pediatrą. Być może konieczne będzie czasowe zastąpienie pokarmu mlekiem sztucznym (na czas leczenia). Pozdrawiam!