Czy możliwe, że już pojawiły się objawy ciąży?

dzien dobry 18 pazdziernika uprawialam seks z chlopakiem bez zabezpieczenia. i w tym miesiacu pazdzierniku nie mialam okresu. okres mialam 15 wrzesnia. 19 pazdziernika czyli nastepnego dnia zrobilo mi sie nie dobrze, brak apetytu, czy to sa objawy ciazy? czy ja jestem w ciazy? I wczoraj też mi nie dobrze bylo
KOBIETA, 33 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli uprawiała Pani stosunek bez zabezpieczenia, to oczywiście ryzyko ciąży istnieje. Wskazane objawy, takie jak brak apetytu, czy nudności również mogą sugerować zapłodnienie, jednak nie jest to możliwe, aby występowały na kolejny dzień po ryzykownym stosunku. Możliwe, że były one spowodowane stresem.

Jeżeli miesiączka dalej się nie pojawi, zalecamy wykonanie testu ciążowego. Powinno się je przeprowadzać co najmniej 14 dni po stosunku i z użyciem porannego moczu.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.