Czy możliwe, że to szkarlatyna i lekarstwo nie było odpowiednie?

Dzień dobry, Na początku października miałem anginę i wysypkę, doktor zdiagnozował anginę i właśnie pokrzywkę. Tydzień temu jednak zaczęła mi schodzić skóra z dłoni, potem z palców stóp, z pachwin, czyli z miejsc, w których była wysypka. Czy możliwe, że to szkarlatyna i lekarstwo nie było odpowiednie ? (był to antybiotyk z penicyliną) Powinienem jeszcze raz udać się do lekarza, czy to normalne, że skór mi się łuszczy po chorobie?

Tego typu objaw, łuszczenie się skóry stóp po chorobie, jest charakterystyczny dla szkarlatyny. Tę chorobę leczy się antybiotykoterapią, najczęściej antybiotykiem z grupy penicylin. Tak więc leczenie było dobre, Jedyna uwaga to że w takim wypadku antybiotyk podaje się co najmniej 10 dni. Jeśli leczenie było krótsze to warto odwiedzić lekarza.