Czy możliwy jest spadek odporności?

Witam, mam 29 lat i od kilku lat wagę na tym samym poziomie - 49 kg. Wzrost 170 cm. Dobrze się czuje w swoim ciele, i oprócz sugestii lekarzy ze mam nniedowage - nie przeszkadza mi to. Problem w tym, ze często łapie infekcje. W tym roku - mamy czerwiec - przeszłam przez cztery poważne infekcje - dwa razy grypa, dwa razy inny wirus. Musiałam zażywać antybiotyki. Prowadzę intensywny tryb życia, mam córeczkę 2,5 roku która wymaga mnóstwo uwagi, pracuje na etacie, mam trochę nerwów i stresu w życiu prywatnym. Chciałabym popracować nad swoją odpornością, bo ciagle choroby uniemożliwiają mi spokojne życie. Lubię swoją prace, a przez choroby muszę często brać L4, przez co nie wypełniam swoich obowiązków. Często zdarza mi się chorować na wakacjach albo przed świetami, co psuje mi możliwość spędzania miłego czasu z rodzina :( Proszę o rady. Ps. W styczniu robiłam wyniki do badań medycyny pracy. Wyniki były dobre, nic nie wskazywało na zaniżona odporność.

Wskazana jest wizyta u lekarza POZ, zebranie dokładnego wywiadu, wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, w tym morfologii krwi. Warto także oznaczyć poziom witaminy D. Zalecany jest też odpoczynek oraz zmniejszenie narażenia na stres, bo ten obniża odporność.