Czy można bezpiecznie kochać się w każdym dniu podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne Y***. Chciałam się zapytać, czy ma wpływ na to w jakim czasie odbywa się stosunek? Na tabletkach są oznaczone dni 1-7, 8-14, 15-24. Czy ochrona antykoncepcyjna zachowana jest w każdym z tych dni? Czy przy tabletkach placebo znajdujących się na końcu opakowania od 25-28 dnia można również się kochać. czy trzeba użyć dodatkowej ochrony w postaci prezerwatywy? Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Działanie antykoncepcyjne tabletek jest zachowane podczas wszystkich dni. Nie jest konieczne stosowanie dodatkowego zabezpieczenia. Warunkiem jest jednak regularne zażywanie leku.

Pozdrawiam