Czy można bezpiecznie łączyć tabletki Naraya Plus z lekiem Venlectine?

Dzień dobry, Czy można bezpiecznie łączyć tabletki Naraya Plus z lekiem Venlectine? Czy wpływa to na zmniejszenie skuteczności antykoncepcji?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety połączenie wenlafaksyny z doustną antykoncepcją hormonalną nie jest wskazane – skuteczność pigułek może być zmniejszona. Niewykluczone, że wystarczy zastosować odpowiedni odstęp czasowy pomiędzy lekiem a pigułką (minimum czterogodzinny), choć na wszelki wypadek warto rozważyć inną niż doustna metodę antykoncepcji hormonalnej.

Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-antykoncepcja-hormonalna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.