Czy można chodzić w góry z podwyższonym ciśnieniem?

Witam ! Chciałabym zapytać o taką sprawę .Mam 64 lata i bardzo lubię chodzić na wycieczki po górach , nie wysokich tatrach ale tak do 1500 mnp. Ostatnio w czasie wycieczki nawet nie takiej wysokiej bo około 500mnp podkusiło mnie aby zabrać ciśnieniomierz no i namierzyłam sobie tak z marszu 158/98/130 Teraz mam pytanie czy to było w tym przypadku po dość długiej wędrówce w porządku? Pamiętam,że kiedyś lekarz poeiedział ,że po wysiku mogę mieć nawet do 180 i to jest w porządku ,ale zaniepokoio mnie to .W domu w spoczynku ciśnienie rzadko przekracza 140/90 leków narazie nie zazywam żadnych nie chciałabym tez rezygnowac z moich wycieczek. Tak mało przyjemności mi już zostało i tak mało czasu na nie a nie chcę na kazdej wycieczce denerwować się.

Lek. Wojciech Zygmunt

Myślę, że jak najbardziej może pan chodzić po górach, bo wartości podczas wysiłku fizycznego nie są bardzo duże. Ale zachęcam do kontroli w poradni lekarza rodzinnego, żeby dokładnie ocenić, czy nie wymaga pan leczenia przeciwnadciśnieniowego. Pozdrawiam i życzę zdrowia.