Czy można dostać lek przeciwlękowy, który nie ma wpływu na wzrok?

Czy są antydepresanty / leki przeciwlękowe, które nie osłabiają wzroku? Ostatnie kilka leków (np. escitalopram, wenlafaksyna, bupropion) zauważalnie osłabiały akomodację moich oczu i zastanawiam się czy jest w ogóle szansa na jakieś leki bez tego skutku ubocznego

Dzień dobry,

Uważam, że powinien Pan przede wszystkim skonsultować się z okulistą oraz wykonać TK głowy, żeby wykluczyć ośrodkowe pochodzenie zaburzeń wzroku. Jeżeli chodzi o modyfikację farmakoterapii, warto spróbować mirtazapiny, proszę jednak pamiętać, że leczenie powinien prowadzić psychiatra.