Czy można dwa razy pod rząd przyspieszyć okres?

W poprzednim cyklu martwiłam się że zaszłam w ciąże i dla świętego spokoju pominęłam dwie tabletki z opakowania Y... żeby okres był o 2 dni szybciej. Postąpiłam tak jakbym zapomniała tabletki z końca blistra. Niestety w tym cyklu znowu boję się że jestem w ciąży i zrobiłam podobnie. Czy to zmniejsza skuteczność tabletek?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Dwukrotne przyspieszenie okresu na pewno nie jest bez znaczenia dla Pani układu hormonalnego.
Takie decyzje należy zawsze podejmować wraz z ginekologiem. Jak się domyślam, nie zrobiła Pani tego. Skuteczność tabletek nie powinna być osłabiona, ale w przyszłości proponowałabym wykonać test ciążowy w celu wykluczenia ewentualnego zapłodnienia i dokończyć blister wg zaleceń.
Na koniec pragnę nadmienić, że jeżeli będzie Pani przyjmować tabletki regularnie i nie wystąpią ostre biegunki, wymioty to ryzyko zajścia w ciążę jest bliskie zero.
Pozdrawiam.