Czy można dziecku podawać Ecomectin?

Czy Ecomectin 18,7 mg/g pasta doustna dla koni można podawać dzieciom?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Ecomectin to produkt leczniczy weterynaryjny. Jak sama Pani zauważyła jest to środek przeznaczony dla koni, a nie dla dzieci. W związku z tym pod żadnym pozorem nie należy podawać go dzieciom ani osobom dorosłym.

Substancją czynną pasty Ecomectin jest iwermektyna. Możemy się tylko domyślać, iż pomysł o zastosowaniu środka zawierającego taką substancję wywodzi się z inspiracji znalezionych w Internecie.

W Stanach Zjednoczonych zdarzało się, że ludzie próbowali leczyć koronawirusa przy pomocy podobnych specyfików. W związku z tym zanotowano ogromną ilość zatruć wynikającą ze spożywania preparatów niezatwierdzonych do leczenia człowieka. Specjaliści apelują, aby nie powielać takich praktyk, gdyż preparaty przeznaczone dla zwierząt posiadają zbyt duże dawki iwermektyny, która może poważnie zaszkodzić organizmowi ludzkiemu.

Więcej na ten temat przeczyta Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/lecza-koronawirusa-lekiem-dla-koni-eksperci-przestrzegaja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.