Czy można leczyć szumy uszne w komorze hiperbarycznej?

Witam Czy szumy uszne obustronne (od 5 m-cy) można wyleczyć biorąc terapię w komorze hiperbarycznej ? Czy są przeciwwskazania do takiej terapii ?
KOBIETA, 61 LAT około miesiąca temu

Jak wygląda koblacja?

Koblacja jest bezbolesny zabieg, którego celem jest pozbycie się problemu chrapania. Jak on wygląda? Na ten temat wypowiada się dr Michał Michalik. laryngolog.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

terapia w komorze hiperbarycznej to jedna z metod leczenia szumów usznych. Najlepsze wyniki uzyskuje się we wczesnej fazie choroby. W związku z tym bardzo ważne, aby poddać się terapii jak najszybciej.

Badania wykazują, że u większości pacjentów szumy zmniejszają się o połowę, jeśli leczenie jest wdrożone nie później niż 3 miesiące od pojawienia się dolegliwości. W niektórych przypadkach dochodzi nawet do całkowitego wyleczenia.

Według badań - szumy przewlekłe (trwające ponad 3 miesiące) oraz szumy obustronne zmniejszyły się o połowę u ok. 30% pacjentów. Terapia nie pomogła jednak na szumy trwające ponad rok.

Wśród przeciwwskazań do leczenia w komorze hiperbarycznej wyróżnić można: nieleczoną odmę opłucnową, chemioterapię, rozedmę płuc, infekcje wirusowe, padaczkę czy klaustrofobię. Z terapii nie mogą skorzystać również kobiety w ciąży, osoby z gorączką oraz z rozrusznikiem serca.

Więcej informacji o tej metodzie leczenia znaleźć można pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/komora-hiperbaryczna.

Informacje na temat szumów usznych znajdują się natomiast w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/szumy-uszne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty