Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można oddawać krew stosując lek biologiczny?

Witam. Zastanawia mnie jedno,czy kiedy choruje na choroba Leśniiowskiego-Crohna i jestem leczony lekiem biologicznym(Remsima) to czy moge oddać krew bądz szpik? Jezeli nie moge to prosze by ktos wytlumaczył dlaczego ,,NIE,, mogę oddać krwi lub szpiku. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Badania krwi - leukocyty

Leukocyty to krwinki białe ? są bezbarwne i jest ich znacznie mniej niż krwinek czerwonych w naszym organizmie. Jednak są bardzo ważne dla naszego zdrowia, ponieważ pełnią funkcję głównie odpornościowe. Więcej szczegółów na temat krwinek białych wyjawia nam lek. Łukasz Kowalski.

Nie może Pan oddawać krwi ponieważ dawcą może być wyłacznie osoba zdrowa, a chorując na chorobę Crohna nie jest Pan zdrowy.
To najbardziej ogólna odpowiedź.
Dodatkowo, zwykle w chorobie Crohna pacjenci cierpią na anemię i wtedy z oczywistych powodów nie można im pobrać krwi, ponieważ pogłębiłoby to anemię.
Jeśli jest Pan leczony biologicznie, to w Pana krwi krążą przeciwciała ( składnik leku biologicznego ), które przetoczone innej osobie moga wywołać u niej niezamierzone, a potencjalnie niebezpieczne skutki.

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy