Czy można oddawać krew stosując lek biologiczny?

Witam. Zastanawia mnie jedno,czy kiedy choruje na choroba Leśniiowskiego-Crohna i jestem leczony lekiem biologicznym(Remsima) to czy moge oddać krew bądz szpik? Jezeli nie moge to prosze by ktos wytlumaczył dlaczego ,,NIE,, mogę oddać krwi lub szpiku. Pozdrawiam

Nie może Pan oddawać krwi ponieważ dawcą może być wyłacznie osoba zdrowa, a chorując na chorobę Crohna nie jest Pan zdrowy.
To najbardziej ogólna odpowiedź.
Dodatkowo, zwykle w chorobie Crohna pacjenci cierpią na anemię i wtedy z oczywistych powodów nie można im pobrać krwi, ponieważ pogłębiłoby to anemię.
Jeśli jest Pan leczony biologicznie, to w Pana krwi krążą przeciwciała ( składnik leku biologicznego ), które przetoczone innej osobie moga wywołać u niej niezamierzone, a potencjalnie niebezpieczne skutki.