Kiedy po odstawieniu leku na depresję można oddać krew?

Witam. Jestem wyleczona z zaburzeń depresyjno-lękowych, leków nie przyjmuję od jakiegoś czasu, podczas ostatniej wizyty u lekarza psychiatry dowiedziałam się, że nie ma przeciwwskazań bym była dawcą krwi, co też robiłam przed chorobą. Ile czasu musi upłynąć, aż moja krew będzie odpowiednia dla potencjalnego biorcy po odstawieniu leku przeciwdepresyjnego? Dziękuję i pozdrawiam, Green.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Szacuje się, że czas eliminacji leku z organizmu jest w przybliżeniu równy ok. 4-5 biologicznych okresów półtrwania. W przypadku np. sertraliny, której okres półtrwania wynosi ok. 26 godz.  jest to  czas ok. 130 godzin.

Czas eliminacji leku z organizmu może ulec wydłużeniu w wieku podeszłym, chorobach układu krążenia, nerek i wątroby.

Z pozdrowieniami