Czy można pić alkohol przy wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego?

witam mam pytanie choruje na wzjg.Brałem przez prawie rok sulfalazine 500mg, teraz lekarz zalecił brac asamax 500, tez w tych samych dawkach 2razy po 3 tabletki,czy asamax jest lepszy , bo po sulfalaznie sie dobrze czulem boje sie ze po tym moze bedzie gorzej. 2 sprawa jak z alkocholem czy mozna sobie pozwolic na wekeend klika piwek z tymi tabletkami czy lepiej nie łonczyc odstawic na dzien ogólnie sie ok czuje wizyte u lekarza mam w marcu dzieki za odpowiedz

Musi Pan sam ocenić wpływ zmiany leczenia na swój organizm, jeśli będzie gorzej - można będzie wrócić do poprzednich tabletek.
Alkoholu raczej nie powinien Pan spożywać przy tej chorobie i przy stosowanym leczeniu.

pozdrawiam