Czy można przyjmować Augmentin podczas okresu?

Czy podczas miesiączki mogę brać tabletki leku augmentin
KOBIETA, 20 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Producent w ulotce leku nie wspomina o niemożności przyjmowania leku podczas miesiączkowania. Nie jest to przeciwwskazaniem.

Jednak w razie dalszych wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem bądź farmaceutą.

Lek Augmentin to antybiotyk stosowany na zakażenia bakteryjne, m.in. w obrębie dróg moczowych, zatok czy zębów. Więcej informacji o preparacie można znaleźć na stronie: https://portal.abczdrowie.pl/augmentin

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.