Czy można rozgryzać Vitotal?

Dzień dobry! Kilka dni temu zakupiłam suplement diety Vitotal i już przy pierwszej dawce zorientowałam się, że tabletki są dla mnie za duże do połknięcia, dlatego za każdym razem je rozgryzam. Zastanawiam się jednak czy rozgryzanie ich nie wpływa na ich skuteczność? Czy nie podrażnię sobie żołądka?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Dziękujemy za zadanie pytania na naszym serwisie.

Producent leku Vitotal dla kobiet nie załączył informacji w ulotce, o tym, czy dozwolone jest połamanie tabletki przed spożyciem, nie ma również wyraźnego zakazu. Dlatego wydaje się, że jeśli spożycie całej tabletki nastręcza problemów, to dobrym wyjściem będzie skruszenie jej. Ponadto, jeśli na tabletce znajduje się charakterystyczna linia, rowek, to producent w ten sposób podpowiada, że można złamać tabletkę.

Suplement diety Vitotal zawiera w swoim składzie wiele ważnych składników, potrzebnych dla właściwego funkcjonowania organizmu, m.in. witaminę A, E, C , D, K, B12, B16, K, luteinę, beta-karoten, likopen, ekstrakt ze skrzypu polnego, wyciąg z nasion winogron.

Warto jednak pamiętać, że suplement diety nie może być zamiennikiem zróżnicowanej diety i w pierwszej kolejności należy zadbać o przyjmowanie witamin czy minerałów w posiłkach.

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy zdrowia.

Więcej informacji na temat zdrowego żywienia może Pani znaleźć na naszym serwisie, zachęcamy do zapoznania się z treściami:

https://zywienie.abczdrowie.pl/zywienie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.