Czy można się opalać, jeśli ma się utrwalony rumień?

Witam, czy mogę się opalać na słońcu z filtrem jeśli mam utrwalony rumień na policzkach i widoczne naczynia krwionośne w okolicy powiek? Nie chcę dopuścić do pogłębienia problemu. Co mogę zrobić, żeby opalić na słońcu twarz i jednocześnie ochronić partie z rumieniem (np. powieki)?

Dzień dobry,

Powinien Pan unikać słońca oraz bez względu na porę roku stosować kremy z filtrem SPF50, mając na uwadze ich nakładanie (szczególnie w okresie letnim) co 2h.

Pozdrawiam serdecznie.