Czy takie opalanie bedzie szkodliwe dla mojej skóry?

Czy jeśli będę się opalał 12-15 minut na każdą stronę ciała bez używania kremów, uzyskam jakąkolwiek opaleniznę bez większej szkody dla mojej skóry w przyszłości? Mój fototyp to III/IV Według kalkulatora 24 minuty na słońcu w słoneczny letni dzień jest bezpieczny dla mojej skóry. Po jakim czasie przebywaniu na słońcu skóra zaczyna "ciemnieć"? Z góry dziękuję za odpowiedź

Dzień dobry,
opalanie się bez kremów z filtrem jest niebezpieczne dla skóry.
Proszę do opalania używać kremów z filtrem UV- będzie się Pani opalać dłużej ale będzie bezpiecznie dla zdrowia.
Pozdrawiam serdecznie