Jak się bezpiecznie opalać?

Dzień dobry , wyjeżdżam na wakacje na 2 tygodnie do ciepłych krajów i zastanawiam się jak bezpiecznie się opalać na plaży . Chodzi mi jak zabezpieczyć skórę i oczy przed całodniowy spędzaniem na plaży, dworze na słońcu . Dziękuję pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 24 LAT 3 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Podczas wypoczynku na plaży należy pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym będzie on znacznie bezpieczniejszy.

Podstawowa rzecz to zaopatrzenie się w balsamy lub kremy ochronne SPF, które zabezpieczą Pana skórę przed silnym działaniem promieni słonecznych. Na rynku znajdzie Pan szeroki wybór różnych emulsji przeznaczonych zarówno do twarzy, jak i całego ciała. Wybierając odpowiedni dla siebie produkt, warto sięgać po ten z wyższym współczynnikiem SPF, np. 30 lub 50. Proszę pamiętać o tym, że nie wystarczy nałożyć go jedynie raz na skórę. Czynność tę trzeba powtarzać regularnie w ciągu dnia. Nakładając krem warto to robić starannie, nie omijając przy tym okolic uszu, karku itd.

Druga ważna sprawa to czas przebywania na słońcu. Należy bezwzględnie unikać ekspozycji w godzinach największego promieniowania tj. od 11.00 do 15.00. Poza kremami trzeba zadbać również o odpowiednią ochronę głowy i oczu. Niezbędny jest zatem kapelusz lub inne nakrycie głowy oraz okulary przeciwsłoneczne z filtrem. Trzeba także pamiętać o piciu dużej ilości wody.

Więcej na ten temat można przeczytać w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl: https://uroda.abczdrowie.pl/jak-sie-opalac

Na temat bezpiecznego opalania wypowiadają się też eksperci portalu. Warto przeczytać ich odpowiedzi na inne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-zabezpieczyc-znamiona-przed-opalaniem

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-takie-opalanie-bedzie-szkodliwe-dla-mojej-skory

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.