Dexametazon a leczenie Hashimoto?

Witam, od półtorej roku leczę Hashimoto przy okazji tej choroby występuje u mnie telagenowe wypadanie włosów, które już trochę trwa i włosy się bardzo przerzedziły. Czy można wspomagająco zażyć dexametazon? Czytałam opinie na temat leku dexametazon na różnych forach i stronach internetowych i wygląda na to, że jest to bardzo skuteczny lek. Niestety nie mam dostępu do ulotki dexametazonu i nie mogę poczytać o skutkach ubocznych stosowania tego leku. Czy są one poważne? Czy jest możliwość, że stosowanie dexametazonu utrudni leczenie choroby Hashimoto? Bardzo bym nie chciała, żeby półtorej roku kuracji poszło teraz na marne, zastosuję dexametazon tylko wtedy, kiedy będę miała pewność, że nie wywoła on u mnie żadnych negatywnych skutków ubocznych, albo przynajmniej nie będą one bardzo poważne. Z góry bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę udać się do swojego endokrynologa i kierować się jego zaleceniami.