Piloxidil a owłosienie na twarzy

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące skutków ubocznych działania leku Piloxidil. Cierpię na łojotokowe zapalenie skóry głowy odziedziczone po tacie mam 24 lata i od jakiś 5 lat zauważyłam że zaczęły wypadać mi włosy dziś mam jakąś 1/3 z tego co było. Lekarz uznał że włosy wypadają właśnie od łojotoku przepisał mi emulsję zoxiderm i na wypadanie włosów Piloxidil. I tu moje pytanie - czy po leku Piloxidil nie pojawi się na mojej twarzy czy innych częściach ciała owłosienie? Zastanawiam się czy to nie jest jeden ze skutków ubocznych stosowania tego preparatu. Zakładam, że lek Piloxidil przede wszystkim ma na celu odbudowę cebulek włosów i powstrzymanie ich wypadania ale tak się zastanawiam czy przy okazji nie spowoduje ich nadmiernego porostu właśnie na przykład na twarzy i innych częściach ciała. Czy Piloxidil można bezpiecznie stosować czy jednak istnieje takie ryzyko? Dziekuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Przy stosowaniu Piloxidilu niekiedy obserwuje się wyraźniejszy meszek na twarzy. Należy zwracać uwagę by aplikować roztwór tylko na owłosioną skórę głowy (by nie spływał on na twarz) i myć ręce po aplikacji leku.

Dzień dobry, jeśli będzie Pani odpowiednio aplikować lek, tzn. pilnować by nie ściekał po twarzy i nie kłaść się do łóżka z mokrymi włosami, to nie powinno być problemu.

Pozdrawiam
Alicja Adaszewska
Klinika Ars Estetica