30-kilogramowa nadwaga a owłosienie na twarzy

Mam 25 lat i ważę 86kg/163cm wzrostu,czyli mam nadwagę ok 30kg. Ok.6 lat temu zaczęły mi rosnąć grube ciemne włosy na twarzy, pojedyncze na podbródku, wąsik jeszcze jasny,ale gęsty i na całej szczęce mam coraz gęstszy meszek i stopniowo pojawia się coraz więcej ciemnych grubszych włosów włosów. Boję się,że będę miała brodę! Nie wiem już co z tym robić. Depilować się do końca życia? W mojej rodzinie kobiety nie mają takich objawów. Czy waga może być przyczyną tego zjawiska?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Tak, tkanka tłuszczowa nie jest obojętna hormonalnie - proszę unormować masę ciała i zgłosić się do endokrynologa.

Pozdrawiam serdecznie