Hashimoto a słabe i łamliwe włosy

Dzień dobry, mam zdjagnozowaną chorobę Hashimoto (obecność przeciwciał anty TPO i anty TG), ale wg endokrynologa nie wymaga jeszcze leczenia. Czy może ta choroba mieć związek ze stanem moich włosów? W ciągu kilku lat przerzedziły się, są suche i bardzo łamliwe. Czy są sposoby, by powróciły do dawnej gęstości i formy? Pozdrawiam

Witam,
na początek proponuję poniższe badania:
1. morfologia
2.AST, ALT, GGTP
3 Bilirubina
4. cholesterol całk.
5. trójglicerydy
6. mocznik
7. kreatynina
8. żelazo w surowicy
9. TIBC
10. ferrytyna
11. TSH - wynik do wglądu
12. testosteron
13. DHEA
14. kortyzol
15. Andostendion
16. ANA
17. RF
18. kał pasożyty i grzyby
19. Trichogram
20. Estradiol
21. progesteron
22. prolaktyna
z wynikami zapraszam na wizytę
Pozdrawiam

Łamliwe i rzadkie włosy, to częsty objaw Hashimoto. Produkty mogące mieć wpływ na stan włosów, to: pestki dyni i słonecznika, olej kokosowy, oliwa, ryby, rzodkiewki, cebula, marchew, jajka, awokado, orzechy, kasza jaglana. Proszę je włączyć do codziennego menu i skonsultować się z lekarzem, który zaleci dodatkowe badania :) Justyna Marszałkowska-Jakubik www.e-prolinea.pl