Zapytaj lekarza

7 1 9 , 3 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można stosować malwę w ciąży?

Dzien dobry. Czy mozna pic malwe czarna i rute w ciazy? Niedawno wyczytalam ze nie mozna a pilam tego spore ilosci bedac w 5-7 tyg ciazy. Czy moglam zaszkodzic dziecku?
KOBIETA, 28 LAT 2 tygodnie temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

w przypadku suplementów diety, naparów i wyciągów roślinnych nie są prowadzone badania sprawdzające ich wpływ na ciążę oraz płód. Nie sposób więc określić czy pite przez Panią napary miały wpływ na rozwijający się płód oraz czy w ogóle mu zaszkodziły. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/leki-w-ciazy.

Malwa czarna może wpływać na gospodarkę hormonalną oraz wykazuje działanie rozkurczowe, dlatego też należy odstawić ją na czas ciąży. Również ruta ma działanie rozkurczowe, dlatego nie jest zalecana w tym okresie – może prowadzić do poronienia lub przedwczesnego porodu. Istnieją wzmianki mówiące o jej silnym działaniu poronnym – dlatego należy bezwzględnie z niej zrezygnować, gdyż wskutek stosowania ruty zwyczajnej mogą wystąpić krwotoki.

Jeżeli dotychczas mimo spożywania naparu z tych ziół nie doszło do poronienia, to raczej nie ma Pani powodu do obaw, ale sugeruję, by zrezygnowała Pani z ziołolecznictwa, ponieważ gros roślin wykorzystywanych zarówno w medycynie, jak i w kuchni, jest niewskazanych lub wręcz niebezpiecznych da ciężarnych.

Być może także ten artykuł Panią zainteresuje: https://portal.abczdrowie.pl/czego-nie-jesc-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy