Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można stosować Papilocare podczas starań o ciążę?

Witam, czy żel Papilocare można stosować chcąc zajść w ciąże? Czy składniki żelu mają jakiś wpływ na żywotność plemników lub mogą wpływać na zapłodnienie?
KOBIETA, 29 LAT 3 tygodnie temu

Wyznaczanie daty porodu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

żel Papilocare zawiera kwas hialuronowy, beta-glukan i wyciągi roślinne, takie jak aloes czy wąkrotka azjatycka. Stosowany jest pomocniczo w leczeniu zmian nabłonka np. w przebiegu infekcji wirusem HPV, nawilża nabłonek i chroni go przed urazami mechanicznymi, a także infekcjami.

Być może zainteresuje Panią ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/zakazenie-hpv-jak-do-niego-dochodzi.

Ma odczyn kwaśny, podobnie jak pochwa, stąd też nie powinien w żaden sposób wpływać na żywotność plemników ani nie powinien utrudniać zapłodnienia. Natomiast niewskazane jest stosowanie preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią z uwagi na brak badań, które wskazywałyby ewentualne zagrożenia płynące z używania Papilocare dla płodu czy dziecka.

Zachęcam do zapoznania się także z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-szybko-zajsc-w-ciaze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy