Czy można stosować taki nawilżacz przy dziecku?

Czy można stosować do nawilżacza powietrza w mieszkaniu Zabłocką mgiełka solankowa jodowo-bromowa przy dziecku niespełna 2-letnim? Jeśli tak to z jaką częstotliwością? Dziecko ma cały czas lekki wodnisty katarek.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak, można mgiełkę stosować u dorosłych i u dzieci – jest bezpieczna i występuje tylko kilka przeciwwskazań do jej używania (krwioplucie, alergia, problemy z tarczycą).

Co do częstotliwości, to warto stosować mgiełkę przez kilka dni w stężeniu 1:2, jak zaleca producent, a w razie braku poprawy stanu dziecka czy nasilenia dolegliwości – skonsultować się z lekarzem.

O katarze u dzieci może Pani przeczytać pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/katar-u-dziecka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.