Jak stosować profilaktycznie inhalacje?

Jak stosować profilaktycznie inhalacje przy użyciu nebulizatora stosując Zabłocką Mgiełkę Solankową Jodowo - Bromową. Nie posiadam zdiagnozowanych chorób a inhalacja ma służyć oczyszczeniu dróg oddechowych i wzmocnieniu odporności. Proszę uprzejmie wskazać: - zalecany czas każdej inhalacji, - częstotliwość zabiegu ( ile rzazy na dobę) - zalecany czas stosowania inhalacji ( ilość dni, jakie przerwy pomiędzy cyklami) - inne wskazania. Oczywiście odpowiedz traktuję jako przybliżenie ogólnych zasad, które trudno uzyskać z innych źródeł. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

inhalacje mgiełką solankową stosowane profilaktycznie powinny być raczej sporadyczne – czyli raz na dobę przez okres 1-2 tygodni. Po tym czasie warto zrobić przerwę. W nieżycie nosa oraz innych stanach zapalnych górnych dróg oddechowych stosuje się mgiełkę w postaci nierozcieńczonej, zaś gdy stosujemy ją profilaktycznie – należy ją rozcieńczyć solą fizjologiczną (1%) w stosunku 1:2.

Jeżeli jednak jest Pan zupełnie zdrowy, a solanka ma służyć uzupełnieniu niedoborów mikroelementów takich jak jod czy magnez, to dobrym rozwiązaniem jest także rozpylanie mgiełki w pomieszczeniach, w których Pan przebywa. Służą do tego domowe nawilżacze powietrza, tężnie i inne.

Być może zainteresuje Pana nasz artykuł: https://uroda.abczdrowie.pl/inhalacje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.