Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania inhalacji?

Czy istnieją przeciwskazania do stosowania inhalacji jako metody podawania leków dzieciom? Jeśli tak, to jakie?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

inhalacja to popularna metoda udrażniania górnych dróg oddechowych, zwłaszcza u najmłodszych. Choć metoda ta jest z reguły bezpieczna, to istnieje kilka przeciwwskazań do wykonywania inhalacji.

Wśród nich wyróżnić można: wysoką temperaturę, ciężkie i przewlekłe choroby układu oddechowego, ataki astmy oskrzelowej, wystąpienie krwotoku z dróg oddechowych, ostre zapalenie gardła, krtani oraz nosa czy też ropne zapalenie migdałków.

Jednocześnie proszę pamiętać, iż każdą infekcję u dziecka najlepiej jest konsultować z pediatrą. Wówczas warto dopytać o kwestię inhalacji.

Więcej informacji na temat inhalacji znaleźć można w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/inhalacje-najlepszy-sposob-na-przeziebienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.