Solanka zabłocka a stan zapalny migdału

Witam.Dziecko lat 3.Laryngolog stwierdził że ma stan zapalny migdału. Ma przepisane leki i krople. Jak nie pomogą prawdopodobnie bedzie migdal usuwany. Czy dodatkowo moge dziecku robic inhalacje z solanki zabłockiej, nie zaszkodzą jej? Solankę zabłocką stosuje się w mojej rodzinie dosyć często i bardzo pomaga ona na różne problemy związane z oddychaniem, gardłem itp. Zastanawiam się jednak czy nie ma obaw po pierwsze przy zastosowaniu solanki zabłockiej u 3-letniego dziecka a po drugie czy to jest środek dozwolony w przypadku wystąpienia stanu zapalnego migdału. Czy mogłabym prosić o rozwianie moich wątpliwości? Przy okazji chciałabym również zapytać jaka jest opinia o solance zabłockiej w środowisku medycznym. Czy to środek, który faktycznie dobrze pomaga? Z góry dziekuję za każdą informację i serdecznie pozdrawiam.

kilka słów od producenta: "110 mg jodu, 130 mg bromu, 800 mg wapnia, 400 mg magnezu Tak bogaty skład chemiczny solanki stanowi ewenement na skalę światową, gdyż np. koncentracja jonów jodu rzadko przekracza 25 mg na litr a bromu 30 mg/litr. Zabłocka Mgiełka stanowi bardzo cenny produkt w profilaktyce schorzeń gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc. Jod powoduje rozrzedzania zalegającego w nich śluzu, brom łagodzi podrażnienia i powoduje rozszerzanie oskrzeli ułatwiając tym samym oddychanie, wapń i magnez ułatwiają wchłanianie minerałów działając przy tym przeciwalergicznie i przeciwzapalnie. Zabłocką Mgiełkę stosujemy do płukania jamy ustnej i gardła w wypadku wystąpienia pierwszych objawów bólu gardła, krtani i tchawicy. A także w schorzeniach przyzębia, aftach i przy przykrym zapachu z ust. Mgiełkę stosujemy także do nawilżania pomieszczeń co zapewni w nich swoisty mikroklimat identyczny z nadmorskim. Możemy ją stosować w zwykłych nawilżaczach kaloryferowych lub w urządzeniach służących do nawilżania lub rozpylania. Szczególnie dobre efekty przynosi stosowanie nawilżacza firmy Triada dzięki któremu osiągniemy w pomieszczeniu aerozol identyczny z nadmorskim występującym na plaży podczas intensywnego sztormu. Stosując Zabłocką Mgiełkę w nawilżaczach osiągniemy: ● właściwe nawilżenie dróg oddechowych ● zlikwidowanie zakażenia bakteryjnego, wirusowego lub grzybiczego w drogach oddechowych ● regenerację nabłonka migawkowego ● rozrzedzenie wydzieliny błony śluzowej ● zmniejszenie obrzęku zapalnego błony śluzowej ● zniesienie skurczu mięśni gładkich oskrzeli Wskazaniami do stosowania Zabłockiej Mgiełki w warunkach domowych są: ● choroby górnych dróg oddechowych ● przewlekłe nieżyty nosa i gardła ● stany przed i po zabiegach operacyjnych w obrębie dróg oddechowych ● choroby dolnych dróg oddechowych ● niektóre ostre i podostre zapalenia tchawicy i oskrzeli ● przewlekłe nieżyty oskrzeli ● rozedma i pylica płuc ● astma oskrzelowa Przeciwwskazaniami do stosowania inhalacji są: ostre i przewlekłe choroby i nieżyty w okresie zaostrzeń, upośledzonej drożności lub wymagające leczenia operacyjnego, choroby niewydolności krążenia, nowotworowe, gruźlica płuc, zaawansowana astma oskrzelowa, wszelkie choroby zagrożone krwiopluciem i krwawieniem, choroby tarczycy. Przy tych schorzeniach zamiar stosowania inhalacji należy skonsultować z lekarzem. "
zatem nie jest to preparat o udokumentowanym działaniu a taki skład minerałów w krótkim cvzasie raczej nie zaszkodzichoć łatwo przedawkować mikroelementy i pierwiastki śladowe, więc zawsze rozsądne stosowanie, pytanie jest raczej inne: czy pomoże? - raczej inne leki mają udowodnione działanie i to je należy stosować