Czy można wliczyć słodycze do diety?

Witam. Mam pytanie odnośnie diety. Czy jeżeli wliczę coś słodkiego na diecie do makroskładnikow i ich bilnas i bilans kaloryczny będzie na odpowiednim na diecie odchudzającej poziomie to dieta będzie skuteczna, czy słodkie przekąski to uniemożliwiają? :)

Witam,
niestety słodycze zaburzą cały proces odchudzania. Nie mówię, że należy je całkowicie wyeliminować ale ograniczyć do minimum.
Ja zawsze powtarzam, że słodycze to nałóg i im więcej ich jemy tym większą odczuwamy na nie ochotę. Po zjedzeniu słodyczy gwałtownie rośnie poziom cukru w naszym organizmie. Szybko wzrasta również poziom insuliny, która ,,trawi'' cukry i tak jak one szybko wzrosły tak szybko spadają i w momencie nagłego spadku cukru my odczuwamy głód na słodycze. W ten sposób powstaje błędne koło a każdy kawałek czekolady napędza kolejny. Proszę z tym walczyć a zobaczy Pani że się od słodyczy odzwyczai i za jakiś czas powie że mogą nie istnieć.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Jeżeli nie wyobraża Pani sobie życia bez czegoś słodkiego sugeruję wliczyć to sobie w dietę co najwyżej 2 x w tygodniu. Bywa tak, że taki cheat meal (oszukany posiłek) potrafi zniweczyć pracę i wysiłek, którą wkładamy przez cały tydzień. Jeżeli dobrze dopasuje Pani kaloryczność i rozkład makroskładników do swojego zapotrzebowania, zachowa regularność posiłków, zadba o nawodnienie, to chęć na słodycze powinna naturalnie zniknąć. Pozdrawiam serdecznie.

Jeśli grzeszyć, to tylko czekoladą. Ale pod dwoma warunkami: że jest to mały kawałeczek, a czekolada jest gorzka. Pamiętaj, że każda jest wyjątkowo kaloryczna – tradycyjna tabliczka to ponad 500 kcal. Gorzka czekolada, najlepiej o zawartości co najmniej 70 proc. kakao, ma mniej tłuszczu niż np. mleczna i niższy indeks glikemiczny. Oznacza to, że zjedzenie tego kawałeczka nie pobudzi trzustki do wzmożonej produkcji insuliny – nie będzie więc kolejnego ataku głodu. Jeśli więc nie możesz się oprzeć, zjedz kawałeczek gorzkiej czekolady. Za to absolutnie unikaj batonów, czekolady nadziewanej, mlecznej i białej.

Pozdrawiam,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/