Czy można wyciągnąć Alvogyl po usunięciu ósemki?

Wyrywalam dolna 8. Przed wyrwaniem byl stan zapalny, po wyrwaniu lekarz włożyła mi alvogyl. Po dwoch dniach ciągle bolalo i czulam okropny zapach. Na ponownej wizycie lekarz rozciela ranę, wyjela jakby zgnily alvogyl i wlozyla znow nowy. Bol minął ale przykry zapach zostal. Alvogyl ciągle widze, czy mam go wyjac? Czy on sie wchłonie? Czy moge rane smarowac solcoserylem, zeby szybciej sie goilo?

Dzień dobry,
jeżeli nadal utrzymuje się nieprzyjemny zapach, należy udać się do stomatologa, żeby przepłukał ranę i założył nowe lekarstwo. Nieprzyjemny zapach nie jest związany z alvogylem - chyba, że klasyczny zapach stomatologiczny określa Pani jako nieprzyjemny. Wyjęcie alvogylu może spowodować, że ból wróci. Solcoseryl nie pomoże na gojenie się rany poekstrakcyjnej.