Czy można założyć inną licówkę?

Miałam robioną odbudowę zęba 1 kompozytem światłoutwardzalnym. Niestety jest to ząb, na który już 2 krotnie nakładano licówkę. Jest słaby i grozi złamaniem. Licówka jest za jasna w stosunku do innych zębów. Czy można wymienić na inną beż niszczenia zęba.
KOBIETA, 50 LAT 3 tygodnie temu

Trzeba wykonać TK aby w 3D ocenić zęba oraz taczająca kość. Na zęba mocno zniszczonego często lepszym rozwiązaniem jest korona. W trudnych przypadkach kolorystycznych technik jest w gabinecie podczas dobory kolory aby pasowało idealnie.