Czy można zarazić się różą?

Witam mam pytanie które bardzo mnie męczy. Mój chłopak powiedział mi że jest chory na róże. Miał to raz. Spuchly mu nogi i miał gorączkę. Moje pytanie czy mogę się od niego w jakikolwiek sposób zarazić? Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję

Zakażenie nie przenosi się bezpośrednio między ludźmi. Wrotami zakażenia są uszkodzona skóra lub błony śluzowe. Chorobę wywołuje bakteria Paciorkowiec beta hemolizujący grupy A. źródłem bakterii są zanieczyszczone przedmioty lub nosiciele bakterii w jamie nosowo-gardłowej lub w okolicach odbytu. Okres wylęgania to 1 do 4 dni. Tak więc chłopak powinien się wyleczyć. Do momentu całkowitego wyleczenia lepiej zabawiać go tylko rozmową.