Czy można zastosować doraźnie Xanax?

Od roku zażywam Efevelon SR 150mg do uciszenia nerwicy lękowej oraz ataków paniki. Jednakże pozostał mi jeszcze Xanax, po wcześniejszych atakach w miejscach publicznych. Ostatniej nocy dostałam bezdechu i chciałam zapytać, czy w razie ataku w miejscu publicznym, nic by sie nie stalo po zarzyciu xanax 120mg przy ciągym zażywaniu Efevelonu 150mg?

Dzień Dobry Pani,

Trochę nie odpowiadając na Pani pytanie...

Zachęcam Panią gorąco do bardziej holistycznego (całościowego) zadbania o siebie i podjęciu terapii poznawczo-behawioralnej, która pomoże Pani dotrzeć do prawdziwej przyczyny chorowania.i nie spowoduje nawrotów choroby.
Natomiast leki jedynie zagłuszają objawy i mają skutki uboczne (niestety).

A trzeba myśleć o komforcie życia nie tylko teraz, ale i później.

Z zachęceniem do podjęcia terapii,
Irena Mielnik-Madej

Witam Panią. Odradzam przyjmowanie leków na własną rękę. Odpowiednią osobą do zadanego przez Panią pytania jest lekarz prowadzący zlecający w Pani przypadku farmakoterapię. Jest to osoba, która zna Pani historię choroby a jednocześnie potrafi rozstrzygnąć o skuteczności leku i czy dwa leki nie wejdą w interakcję w sposób, który może Pani zagrażać. Jednocześnie ponieważ Pani post jest o uciążliwych dla Pani objawach i o przyjmowanych lekach zachęcam Panią do skorzystania z pomocy psychologicznej. Połączenie farmakoterapii i psychoterapii może przynieść Pani znaczącą poprawę. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/