Czy można zastosować leczenie dopochwowe przy antykoncepcji?

Nurtuje mnie jedno pytanie. Kiedy poszłam do ginekologa, lekarka zapisała mi tabletki antykoncepcyjne jak i również tabletki dopochwowe. Jednak zastanawiałam się czy podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych można przy tym zacząć leczenie dopochwowe, czy jednak wskazane jest odpuszczenie sobie zażywania antykoncepcyjnych przy takim leczeniu. Ponieważ ginekolog, do której poszłam była strasznie niemiła dla mnie. Praktycznie poczułam się, jakby miała do mnie samej pretensje o to, że zgłosiłam się do niej. Nie wytłumaczyła mi nic co do zasad przyjmowania. A sama jednak stwierdziłam, że po prostu odpuszczę sobie zadawanie jakichkolwiek pytań. No i wyszłam cała zdenerwowana. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Nie ma potrzeby przerywania stosowania antykoncepcji w czasie leczenia miejscowego. W przyszłości radziłabym pytać na bieżąco swojego lekarza. Jako pacjentka ma Pani prawo do pełnej informacji niezależnie od humoru doktora.

Pozdrawiam