Czy można zażyć tek po terminie ważności?

Czy mogę zażyć lek Broncho Vaxom pół roku po terminie? Średnio co miesiąc mam anginę i wiem że tylko ten lek jest w stanie mi pomóc bo już kiedyś go stosowałam. Mieszkam za granicą więc nie mam możliwości kupna nowego opakowania tego leku.
KOBIETA, 31 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zasadą jest, że nie powinno się zażywać leków po terminie przydatności do spożycia. Po upłynięciu daty wskazanej na opakowaniu preparat często traci swoją moc (ze względu na rozkład związków leczniczych), ale także może się zdarzyć, że wytworzą się w nim toksyczne dla zdrowia substancje.

Ze względu na powyższe odradzamy stosowanie leków, których termin przydatności do spożycia upłynął.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/krotki-termin-i-kuszaca-cena-czy-takie-leki-mozna-kupowac-bez-obaw

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.