Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spożywanie dania tatarskiego kupionego w markecie

Czy jedzenie dania tatarskiego(np, Sokołów Biedronka) jest bezpieczne?Można na coś zachorować, umrzeć?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Mięso ekologiczne

Witam,
Każdy produkt spożywczy dopuszczony do sprzedaży musi przejść odpowiednie badania sprawdzające jego czystość mikrobiologiczną oraz musi zawierać dozwolone substancje dodatkowe. Jeśli produkt był prawidłowo wyprodukowany, składowany i dystrybuowany powinien być bezpieczny, niemniej (raczej ze względów żywieniowych) radzę zwracać uwagę na skład produktu: zawartość tłuszczu, kcal, substancji konserwujących itp.

Specjalista z zakresu nauk o żywieniu człowieka i dietetyki.
0

Takie danie jest bezpieczne o ile jest spożywanie w terminie ważności. Zostało ono w taki sposób zaproektowane i przygotowane, że w terminie przydatności do spożycia jest ono stabilne mikrobiologicznie. Jako danie dopuszczone do obrotu handlowego spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa, zarówno w zakrsie zastosowanych dodatków, jak i jakości. Danie takie nie jest zalecane wyłącznie dla małych dzieci, osób starszych, kobiet w ciąży i osób o bardzo osłabionej odporności (tej grupie w ogóle nie wolno spożywać dań surowych).

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0

W związku z tym, że jest dopuszczone do sprzedaży musiało przejść odpowiednie badania i zostało uznane jako zdatne do spożycia, w związku z tym i bezpieczne - aczkolwiek jeżeli zostanie spożyte w obowiązującym okresie przydatności do spożycia podanym na opakowaniu.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy