Spożywanie mleka przed snem

Witam, zgłaszam się dziś z pytaniem, na które widziałam mnóstwo podzielonych odpowiedzi i opinii. Czy można pić mleko wieczorem, 2-3 godziny przed snem? Czy ono nie spowoduje przybycia dodatkowych kilogramów i nie odłoży nam się nigdzie? Dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry,
Mleko to dobre źródło składników odzywczych - pełnowartościowego białka, tłuszczów CLA, a także wapnia, witamin D, oraz z grupy B.
Jest także dobrym źródłem tryptofanu - aminokwasu, który działa tonizująco na układ nerwowy. Dlatego zalecany jest w bezsenności i dla osób znerwicowanych/ zestresowanych.
Szklanka 250- 350 ml mleka 2, a nawet 3,2% na pewno nie zaszkodzi.
Nie jest wskazane dla osób z alergią na białka mleka krowiego i nietolerancją laktozy.

Proszę pamiętać że od jednego produktu się nie tyje jeśli się spożywa w ograniczony ilościach. Nadwaga otyłość to zazwyczaj wypadkowa złej diety i niskiej aktywności fizycznej.

Jak najbardziej można spożyć szklankę mleka 2-3 godziny przed snem. Przez ten czas organizm zdąży ten produkt strawić i nic się dodatkowo nie odłoży w postaci tkanki tłuszczowej.