Wartości odżywcze mleka o obniżonej zawartości laktozy

Czy mleko o obniżonej zawartości laktozy o 80% jest nadal wartościowym mlekiem?

Mleko takie jest ciągle bardzo wartościowym produktem, gdyż zawiera wszystkie najważniejsze składniki zwyczajnego mleka jak białka, wapń, szczególnie cenne frakcje tłuszczu z CLA oraz witaminy. Jeżeli nie ma się nietolerancji laktozy to oczywiście nie ma potrzeby stosowania takiego mleka (choćby ze względu na wysoką cenę). Natomiast dla osób z takim schorzeniem jest to zupełnie dobra alternatywa do normalnego mleka.