Wpływ mleka na wzrost

Witam, czy mleko kupowane w sklepie jest zdrowe ? Czy wpływa na wzrost ? Jak często powinno się je pić ?

Mleko najlepiej zastąpić produktami mlecznymi, takimi jak jogurt, kefir, maślanka. Zalecana ilość to 1-2 produkty mleczne dziennie.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

Pomimo faktu iż w ostatnich czasach w internecie można znaleźć negatywne opinie na temat mleka - specjaliści od żywności uważają, że jest to jeden z najbardziej wartościowych produktów spożywczych. Dotyczy to zarówno mleka jako takiego jak i jego przetworów, a więc napojów jak jogurty, kefir, zsiadłe mleko oraz serów (twarogowych i podpuszczkowych popularnie nazywanych żółtymi). Mleko jako takie nie wpływa na wzrost, ale dostarcza składników do niego niezbędnych. Ważny jest przede wszystkim dobrze przyswajalny wapń, który jest niezbędny do mineralizacji kości w okresie wzrostu. Dorosły człowiek może bez problemów wypić 2 szklanki mleka dziennie (chyba, że istnieją przeciwwskazania natury medycznej - jak alergia na białka mleka lub nietolerancja laktozy). Więcej na temat właściwości mleka znajdzie Pani w artykule na portalu:
http://portal.abczdrowie.pl/mleko