Złe samopoczucie po spożyciu mleka a nietolerancja laktozy

Jak piję kakao czy kawę z mlekiem to nic mi nie jest. Ale jak wypiję samo mleko albo zjem płatki z mlekiem to czuje się fatalnie.. Czy to jest nietolerancja laktozy?

Lek. Tomasz Budlewski

Teoretycznie tak. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Magdalena StusiĹska

Nietolerancję laktozy można zdiagnozować wykonując specjalne testy. W Pani przypadku może to być po prostu nietolerancja surowego mleka.