Jak potwierdzić nietolerancję mleka krowiego?

Borykam się z biegunkami i silnymi bólami brzucha. Gastroskopia i kolonoskopia wyszły dobrze. Zrobiłam testy na nietolerancję z FoodDetective u dietetyka i wyszła nietolerancja na białka mleka krowiego, 3 stopnia w 3stopniowej skali. Stosuję się do zaleceń, natomiast dowiedziałam się że możliwe jest, że mleko poddane obróbce termicznej może nie wywoływać nietolerancji. Czy jest to możliwe? Czy jest możliwość wykonania dokładniejszych badań żeby to sprawdzić?

nie, dokładniejszych badań nie ma. Należy wyeliminować wszystkie produkty z mlekiem krowim w składzie aby zaobserwować efekt - czy nie będzie biegunek i wzdęć. Często takie dolegliwości wywołuje sama laktoza obecna w mleku krowim. Może Pani zacząć od wyłączenia laktozy z diety - kupować produkty nabiałowe bez laktozy