Wartość odżywcza kotletów sojowych

Dzień dobry! czy kotlety sojowe, dostępne w supermarketach są wartościowym produktem? na co zwracać uwagę, dokonując zakupu, jakie zalety ma ten produkt i czy jego kaloryczność jest duża? Dziękuję za informację.

Kotlety sojowe są produktem z teksturyzowanego białka sojowego. Nie należą do najbardziej wartościowych produktów, gdyż jest to produkt wysoko przetworzony z białka niepełnowartościowego. Jego spożywanie jest zalecane osobom rezygnującym ze spożycia mięsa jako alternatywa dla niego. Kaloryczność zależy od sposobu przygotowania. Jeżeli namoczy je Pani w bulionie, zapanieruje w bułce i usmaży w tłuszczu to będą nie tylko ciężkostrawne, ale również wysokokaloryczne.