Czy można zostać zarażonym przy pobieraniu krwi?

Czy mozna zostac zarazonym przy pobieraniu krwi na badaniach . Na co trzeba zwrocic szczegolna uwage co do higieny w placacowce dokonujacej pobran...?

Witam!
Obecnie do pobierania krwi stosuje się wyłącznie sterylny sprzęt jednorazowego użytku. Przed pobraniem krwi miejsce wkłucia dezynfekuje się specjalnym roztworem, i odczekuje chwilę, aby zabić drobnoustroje bytujące w naskórku. Wszelkie czynności związane z pobieraniem krwi powinny być wykonywane w jednorazowych rękawiczkach. Przy zachowaniu powyższych zasad ryzyko zakażenia drogą krwionośną praktycznie nie istnieje.