Czy można zrobić autobiogram z krwi na helicobakter?

Dzień dobry mam pytanie czy można zrobić Autobiogram z krwi na helicobakter na jaki antybiotyk jest bakteria opora,czy wrażliwa? Jestem już po 3 eradykacjach i nadal jest bakteria. I czy z posiewu kału na bakteriologię może wyjść helicobakter? Proszę o odpowiedz,z góry Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna gastroskopia i wykonanie posiewu z pobranego materiału.